Jakie zabawki wybrać dla 6 miesięcznego dziecka?

przez nprofit_topavanti
zabawki

Półroczne dziecko przeżywa nadal bardzo intensywny rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Nie jest już leżącym niemowlakiem, ale pełnym energii zainteresowanym wszystkim, co go otacza maleństwem. Dziecko w tym wieku potrzebuje zabawek stymulujących jego rozwój i wspomagających funkcje poznawcze. Bobas koordynuje ruchy rąk i nóg, próbuje chwytać przedmioty i coraz bardziej świadomie nimi poruszać. W tym wieku dziecko jest nadal bardzo przywiązane do swoich rodziców, jednak zaczynają je coraz bardziej interesować rzeczy z otoczenia. W celu wsparcia prawidłowego rozwoju dziecka w tym wieku producenci oferują dedykowane dla tej grupy wiekowej odpowiednie zabawki. Ciekawe dla dziecka przedmioty, zachęcają je nie tylko do udanej zabawy i miłego spędzania czasu, ale również wpływają na jego rozwój zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Podczas wyboru zabawek, należy zawsze pamiętać o tym, żeby pochodziły one od znanych i cenionych producentów. Powinny być dedykowane do wieku dziecka oraz nie posiadać w sobie niebezpiecznych elementów.

Do popularnych zabawek dla dzieci w wieku 6 miesięcy należą: gryzaki, maty edukacyjne, a także mięciutkie klocki, leżaczki czy huśtawki. Maluchy w tym wieku chętnie bawią się również kolorowymi piłeczkami sensorycznymi.

Zabawki Classic World

Ciekawą propozycję zabawek dla dzieci w każdym wieku przedstawia renomowany producent Classic World. Firma koncentruje się głównie na wytwarzaniu akcesoriów z drewna, czyli naturalnego tworzywa, pozbawionego sztucznych i niebezpiecznych dodatków. Classic World zabawki swoją oryginalnością i atrakcyjnością cieszą się niezwykłą popularnością wśród rodziców, którzy chętnie proponują je swoim najmłodszym pociechom. Producent dokłada wszelkich starań, aby zabawki spełniały najwyższe standardy i były bezpieczne dla najmłodszych, a także zapewniały im zabawę i wspierały ich intensywny rozwój.

Zabawki drewniane dla najmłodszych

Drewniane zabawki to prawdziwe dzieła sztuki. Moda na nie od kilku lat powraca i rodzice doceniają niezwykłe zalety tego typu gadżetów. Drewniane pajacyki, laleczki czy klocki, wykonane w sposób prosty i łatwy do zabawy nawet dla półrocznego dziecka, umożliwiają pobudzenie jego wyobraźni, kreatywności oraz wspierają jego rozwój emocjonalny i ruchowy. Zabawki Classic World, takie jak drewniane grzechotki czy lustereczka, wzbudzą zainteresowanie malucha otaczającym go światem oraz wpłyną na rozwój manualny dziecka. Grzechotki oprócz miłej zabawy, wpłyną także na wrażliwość dziecka na dźwięki. Równie ciekawą propozycją są  drewniane kule czy sześciany. Dla uatrakcyjnienia drewnianych zabawek producent pokrywa je ekologiczną, bezpieczną dla dziecka farbą.

Przytulanka mój pierwszy przyjaciel

Miękka i przyjemna w dotyku przytulanka jest idealnym wsparciem dla najmłodszych, zarówno podczas zasypiania, jak i w codziennej zabawie. Dzieci od najmłodszych lat potrzebują bliskości i przytulenia, które nie zawsze mogą im dać rodzice (podczas snu lub przebywania w żłobku). Obecność znajomej, ukochanej maskotki daje poczucie ukojenia w trudnych chwilach i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Producent Classic World wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych, proponuje w swojej ofercie niezwykle przyjemne kultowe maskotki, np. pluszowe misie. Często zdarza się, że więź dziecka z przytulanką jest tak silna, że towarzyszy mu ona przez kilka lat i jest jego pierwszym prawdziwym przyjacielem.

Bez względu na to, jakie zabawki zaoferujemy naszemu maleństwu, najważniejsze jest, aby były one dla niego bezpieczne i wspierały jego rozwój. Ważny jest również odpowiedni dobór zabawki do wieku malucha, ponieważ tylko wówczas spełnia ona swoje funkcje, a dziecko może czerpać radość z jej posiadania. Istotną rolę odgrywa rodzic, który zawsze powinien być obecny podczas zabawy dziecka, aby czuwać nad jego bezpieczeństwem. Opiekunowie, bawiąc się wspólnie z dzieckiem, wytwarzają więź emocjonalną i dają dziecku poczucie stabilności, co znacznie wpływa na rozwój emocjonalny malucha.

 

 

Podobne artykuły