Jakie etui wybrać do telefonu Samsung?

przez nprofit_topavanti
etui

Telefon współcześnie jest urządzeniem, którego używa się nie tylko do wykonywania połączeń, czy wysyłania wiadomości tekstowych. Bardzo często zdarza się, że w pamięci smartfonu znajdują się ważne dane. Coraz popularniejszą funkcją jest też, chociażby możliwość podpięcia w systemie urządzenia karty kredytowej – co czasami skutkuje zapominaniem jej fizycznej wersji z domu. Nie można ukryć również, że większość produkowanych teraz urządzeń jest sama w sobie po prostu ładnymi przedmiotami. W związku z tym warto zaopatrzyć się w etui do telefonu, które po pierwsze wzmacnia urządzenie przed konsekwencjami ewentualnego upadku, a po drugie spełnia funkcję estetyczną. Odpowiednio zabezpieczony smartfon będzie miał na pewno dłuższą żywotność.

Etui do telefonu – najpopularniejsze modele

Przed kupnem etui, na przykład do telefonu Samsung Galaxy A20e – warto rozejrzeć się po dostępnych produktach, ponieważ współcześnie tzw. plecki występują w bardzo różnych wariantach oraz miewają różne właściwości. Produkty te są produkowane z wykorzystaniem bardzo różnych materiałów, od silikonu, przez włókno węglowe, aż po, chociażby, drewno. Najpopularniejszym rodzajem jest chyba etui Samsung Galaxy A20e typu back case, albo potocznie w polskim – nakładka. Taki rodzaj świetnie sprawdza się w ochronie pleców oraz bocznych krawędzi urządzenia. Bardzo często na takim etui wydrukowana jest jakaś grafika, ale powszechnie używane są także wersje przeźroczyste. Inną odmianą futerału na telefon jest tzw. bumper – to ramka, którą zakłada się wyłącznie na krawędzie boczne urządzenia. Mogłoby się wydawać, że to w żaden sposób nie chroni smartfona, ale jest to wrażenie mylne, gdyż taka konstrukcja zmniejsza impakt ewentualnego upadku. W przypadku powyższych opcji warto zaopatrzyć się również w szkło hartowane lub inne rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie ekranu telefonu przed rozbiciem. Jeżeli jesteś jednak osobą, która nie chce martwić się dodatkowymi procedurami bezpieczeństwa, to mogłoby zainteresować Cię etui z klapką. Urządzenie zabezpieczone przy użyciu takiego etui nie jest narażone na uszkodzenie z żadnej strony, właśnie dzięki klapce chroniącej również ekran.

Etui do telefonu – inne modele

W związku z tym, że obecnie smartfony są urządzeniami używanymi przez naprawdę wiele osób – producenci etui ochronnych starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom klientów. Materiały wykorzystywane do produkcji są niezwykle różne. Można natknąć się nawet na futerały, które są w zupełności biodegradowalne. Także jeżeli jesteś kimś komu zależy na dobru środowiska naturalnego – bez wyrzutów sumienia możesz kupić takie etui, nie martwiąc się o to, czy w przyszłości będzie pasowało do kolejnego telefonu. Jeżeli jesteś jednak kimś, komu zależy na przykład na tym, by etui pełniło również funkcję portfela – spokojna głowa, takie również istnieją. Warto wspomnieć także o chociażby o pokrowcach stworzonych specjalnie z myślą o ludziach, którzy biegają. Zaprojektowane jest tak, byś mógł zaczepić je do swojego ramienia, zamiast uprzykrzać sobie bieg przedmiotami obciążającymi kieszenie. Można spotkać się również z etui, które w swojej konstrukcji będzie zawierało dodatkową baterię. Dzięki temu, będąc w posiadaniu takich “plecków” nie musiałby martwić się o to, czy do końca dnia Twój telefon będzie miał naładowaną baterię.

Najlepsze etui do telefonu Samsung Galaxy A20e

Pamiętaj o tym, że przy zakupie etui do telefonu najważniejszym aspektem jest to, żeby użytkowanie go sprawiało Ci przyjemność. Warto więc dokładnie przyjrzeć się dostępnej ofercie. Rozważyć, czy potrzebujesz jedynie etui, które będzie sprawdzało się w ochronie urządzenia, czy może pragniesz, żeby ten produkt miał również inne funkcje użytkowe, jak chociażby wcześniej wspomniany portfel. Dobrze, żebyś przejrzał również wszystkie dostępne materiały, które użyte są w produkcji. W końcu jeżeli jesteś fanem naturalnych surowców, to niewątpliwie miło byłoby posiadać produkt, który jest drewniany lub skórzany.

Podobne artykuły