Pomysły na przechowywanie zdjęć

przez nprofit_topavanti
zdjęcie

Zdjęcia to skarbnica wspomnień, pięknych widoków i ważnych informacji. Ich zrobienie jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne. Każdy ma pod ręką smartfon, którym można utrwalić wyjątkową chwilę. Jeśli Ty też lubisz robić zdjęcia i masz ich sporo, zarówno na telefonie, jak i tych wydrukowanych, to na pewno przyda Ci się ich sposób na ich segregowanie i przechowywanie. Kiedy zrobisz z nimi porządek, łatwiej będzie Ci odnaleźć wybrane fotografie i cieszyć się nimi wtedy, kiedy ich potrzebujesz. 

Segregowanie zdjęć digitalowych – darmowe programy do katalogowania zdjęć

W czasie, kiedy aparaty w smarfonach stają się coraz lepsze, robienie zdjęć jest dużo przystępniejsze. Nie trzeba kupować drogich i profesjonalnych aparatów, żeby zrobić ładną fotografię rodzinną czy uchwycić zachwycający zachód słońca. Problemem może być ilość zdjęć, bo zdarza się, że po dłuższym czasie przekracza ona nawet kilka tysięcy. Jeśli Ty też masz tyle zdjęć i trudno Ci się w nich odnaleźć, to jest to idealny moment, aby skorzystać z czegoś takiego, jak program do katalogowania zdjęć. Wiele z nich jest nie tylko darmowych, ale i prostych w obsłudze. Jednym z najpopularniejszych jest Adobe Bridge. To program od Adobe, który jest w pełni darmowy i nie wymaga wykupowania subskrypcji. Dzięki Adobe Bridge łatwo zgrasz zdjęcia z telefonu czy aparatu na komputer i szybko je posegregujesz. Program umożliwia nie tylko tworzenie i sortowanie folderów, ale także oznaczanie i ocenianie zdjęć. Bez problemu rozdzielisz swoje fotografie plenerowe, portretowe czy te z uroczymi zwierzakami. Innym znanym programem do katalogowania zdjęć jest Picasa. Dobrze Ci się sprawdzi, jeśli korzystasz z Dysku Google. Picasa łączy się z dyskiem, dzięki czemu możesz bez problemu uporządkować swoje fotografie i posegregować foldery. Picasa oferuje również automatyczne wyszukiwanie zdjęć, co znacznie usprawni Twoją pracę. 

Wygodne sposoby na przechowywanie zdjęć digitalowych

Duże ilości zdjęć potrafią zajmować wiele miejsca na dysku, dlatego przechowywanie ich na komputerze nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Dobrą alternatywą mogą być zewnętrzne dyski HDD lub SSD. Taki sprzęt może być świetnym miejscem do trzymania zdjęć. Wystarczy podłączyć go do komputera, nie trzeba nic instalować, a zgrywanie na niego fotografii nie różni się niczym od zwykłych dysków komputerowych. Takie urządzenie pozwoli Ci zachować porządek i miejsce na komputerze, a sam dysk możesz zakupić w wersjach o różnej pojemności. Już nawet 128 GB w zupełności wystarczy Ci do przechowywania wielu tysięcy fotografii. Jeśli jednak robisz dużo zdjęć i używasz do tego profesjonalnego sprzętu, to Twoje pojedyncze zdjęcia mogą dużo ważyć i wtedy lepszym wyborem będzie większa pojemność dysku. Innym sposobem na przetrzymywanie fotografii jest przechowywanie ich w chmurze. Takie opcje oferuje między innymi Google i Apple. W obu przypadkach 5 GB pojemności możesz mieć za darmo, a jeśli chcesz zwiększyć miejsce, to wtedy musisz wykupić subskrypcję. Cena różni się w zależności od pakietu, ale chmury są o tyle wygodne, że dostęp do zdjęć będziesz mieć zawsze i z telefonu i z komputera. 

Jak dobrze przechowywać zdjęcia wydrukowane?

Jeśli lubisz drukować swoje zdjęcia i mieć je w formie fizycznej, to na pewno nie są Ci obce tradycyjne albumy. To świetny sposób na segregowanie fotografii, możesz układać je tematycznie czy chronologicznie, a albumy znajdziesz zarówno w wersjach wkładanych w koszulki, jak i tych, gdzie zdjęcia się wkleja. Taki album może być świetną pamiątką, do której będziesz wracać z przyjemnością. Mniej popularną formą przechowywania, choć równie ciekawą, mogą być pudełka na fotografie. Jeśli robisz dużo zdjęć tematycznych i chciałbyś je trzymać w jednym miejscu, to będą dla Ciebie idealne. W jednym zmieścisz wiele sztuk, a kiedy fotografię będą Ci potrzebne, to zawsze możesz mieć je pod ręką. Duże i znaczące dla Ciebie zdjęcia możesz trzymać w ramkach. To nie tylko dobry sposób na ich przechowywanie, ale także wyjątkowa dekoracja pomieszczenia. Ramki mogą być pojedyncze lub takie, w których utworzysz całą kompozycję i zmieścisz wiele fotografii.

Podobne artykuły