Jaki ekspres – siemens czy delonghi?

przez nprofit_topavanti
ekspres do kawy

Filiżanka aromatycznej kawy ze świeżo zmielonych ziaren – tak właśnie najlepiej rozpocząć dobry dzień. Ekspres do kawy to urządzenie, które będzie nam towarzyszyć codziennie. Warto więc wybrać taki model, który idealnie będzie odpowiadał na potrzeby wszystkich domowników. Dowiedz się, który ekspres będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Ekspres do kawy – Siemens czy DeLonghi?

Przyglądając się rankingom i modelom polecanym przez użytkowników, najczęściej trafimy właśnie na tych dwóch producentów. Oboje proponują ekspresy z różnej półki cenowej i o różnej funkcjonalności. Pojawia się pytanie, jaki ekspres do kawy wybrać – Siemens czy DeLonghi.

W wyborze idealnego modelu pomoże określenie, czego oczekujemy i jakie są nasze preferencje kawowe. Żeby to ułatwić, warto poznać funkcje i technologie oferowane przez obu producentów. To pozwoli podjąć decyzję jaki ekspres – Siemens czy DeLonghi będzie lepszym wyborem.

Ekspresy do kawy Siemens i DeLongi – czym się różnią?

Główną funkcją każdego ekspresu jest zapewnienie użytkownikowi najlepszej kawy. Jednak każdy producent wykorzystuje inne technologie, aby osiągnąć ten cel. Jakie więc są główne różnice między modelami obu marek?

Młynek

W większości modeli ekspresów Siemens zastosowano młynek ceramiczny. Mimo że wydaje się on mniej trwały, to w warunkach domowych nie musimy obawiać się o jego żywotność. Ceramiczny młynek nie nagrzewa się, co pozwala zachować smak i aromat mielonych ziaren. Umożliwia on też regulację grubości mielenia ziaren, co wpływa na smak i konsystencję kawy.

DeLonghi w swoich ekspresach stosuje młynek stalowy żarnowy. Cechuje się on wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie – jest trwały. Dzięki temu, że żarna są twarde i ostre podczas mielenia nie powstaje pył, który mógłby powodować zbyt gorzki smak kawy. Ten rodzaj młynka uważany jest za głośniejszy, dlatego warto zwrócić uwagę na umiejscowienie ekspresu.

Wygląd

Ekspresy Siemensa charakteryzuje nowoczesny design. Wyglądają profesjonalnie i świetnie wyglądają w każdej kuchni. Występują głównie w kolorach czarnym i srebrnym, więc wpasują się wizualnie do większości wnętrz. Jednak w porównaniu z ekspresami marki DeLonghi są zdecydowanie większe. To wpływa na ich imponujący wygląd, ale może być problematyczne w przypadku braku odpowiedniej ilości miejsca.

DeLonghi w ofercie ekspresów do kawy ma modele o bardziej kompaktowych rozmiarach. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy komfortowo umieścić ekspres na małej przestrzeni. Ekspresy do kawy tego producenta zazwyczaj zachowane są w nowoczesnej, często prostej formie, co pozwoli na wpasowanie go w każde wnętrze. Dla bardziej wymagających DeLonghi ma ekspresy w stylu retro albo o futurystycznym wyglądzie.

Rodzaje ekspresów

Siemens oferuje tylko ekspresy ciśnieniowe automatyczne. DeLonghi w swojej ofercie posiada dodatkowo ekspresy kolbowe i kapsułkowe. Kolbowy ekspres do kawy będzie idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prostotę i tych, którzy nie przepadają za kawami mlecznymi. Dla tych, którzy kawę piją sporadycznie i cenią sobie różnorodne, ciekawe smaki interesującym rozwiązaniem może być ekspres kapsułkowy. Szeroki wybór napojów w kapsułkach może być dobrym rozwiązaniem również dla rodziców – takie urządzenie pozwala na przygotowanie napojów czekoladowych uwielbianych przez dzieci. 

Funkcje dodatkowe

Żeby podjąć decyzję, jaki ekspres do kawy wybrać – Siemens czy Delonghi, warto zapoznać się z najważniejszymi oferowanymi funkcjami. Parzenie dwóch kaw mlecznych jednocześnie to bardzo przydatna funkcja dostępna w większości modeli ekspresów Siemens. Pozwala na równoczesne przygotowanie dwóch kaw mlecznych, co pozwala zaoszczędzić czas i wspólnie cieszyć się poranną kawą. W przypadku marki DeLonghi tylko najwyższy model posiada tę funkcję.

Blokada panelu sterowania jest kolejną przydatną funkcją dostępną w urządzeniach Siemens. Uniemożliwia ona przypadkowe włączenie ekspresu, co może być istotne jeśli wśród domowników są dzieci. Może to pozwolić uniknąć nieszczęśliwego wypadku i poparzeń.

Który ekspres wybrać?

Marka Siemens uznawana jest za markę premium, co oznacza nie tylko wysoką jakość sprzętu, ale też wsparcie po zakupie – jak choćby sprawny serwis ekspresów do kawy Siemens. DeLonghi oferuje świetny stosunek jakości do ceny, kompaktowe rozmiary i szeroki wybór rodzajów ekspresów.

Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Podejmując decyzję, jaki ekspres wybrać – Siemens czy DeLonghi należy zastanowić się, jakie oczekiwania mamy wobec tego urządzenia i budżet, ilu będzie użytkowników i które funkcję są absolutnie niezbędne. Warto też zwrócić uwagę na wygląd – z ekspresu korzysta się codziennie, dobrze więc jakby wizualnie się wpasował do pomieszczenia, w którym będzie ustawiony.

Podobne artykuły