Grafologia – czym jest i jak wygląda praca grafologa?

przez nprofit_topavanti

Na wstępie można zaznaczyć, że z ogólnego punktu widzenia grafologię uważa się za pseudonaukę. Zwolennicy grafologii są jednak zdania, że za jej pomocą można poznać osobowość jednostki i konsekwencje będące częścią jej charakteru. Określenie charakter z kolei oprócz emocji i zdolności może określić cechy równowagi psychicznej tej osoby i rodzaj inteligencji, jaką dysponuje. Niektórzy grafolodzy twierdzą nawet, że te informacje można później wykorzystać do diagnozy chorób psychicznych, za sprawą możliwości poznania czyjegoś stanu psychicznego.

Jak właściwie działa grafologia?

Grafologia jest połączeniem sztuki z nauką. Najbardziej jednak jest znana jako nauka ze względu na możliwość zmierzenia ruchu i strukturę pisma. Bada się nachylenie, kąt stawianych liter, a także odległość pozostawionych odstępów. Finalnie również mnogość rzeczy, obliczanych z jak największą precyzją.

Dlaczego jest również sztuką? Grafolodzy muszą wciąż być na bieżąco i mieć umiejętność łączenia się z kształtami. Dodatkowo jest wymóg utrzymywania umysłu w pełnym kontekście tego, co widzą, dokładnie tak, jak się robi przy badaniu obrazów i rysunków. Warto wiedzieć, że pisanie może składać się z trzech kluczowych aspektów:

  • wykonywanego ruchu,
  • kształtu
  • odstępów.

Grafolog więc bada każdą najmniejszą zmianę, która może wystąpić i właśnie temu przypisuje interpretacje psychologiczne. Co ciekawe, stosowanie tej metody umożliwia doświadczonemu grafologowi osiągnięcie wysokiego poziomu sukcesu. 

Co daje nam grafologia?

Grafologia najbardziej popularna jest w Hiszpanii, natomiast we Francji jej zastosowanie jest dużo większe. Szacuje się nawet, że od 50 do 75% firm jest stałymi użytkownikami. W Polsce, choć nie jest to tak bardzo spopularyzowane, to wciąż możemy znaleźć dobrego grafologa. Na przykład we Wrocławiu, wpisując w przeglądarkę „Grafologia – Wrocław” możemy uzyskać interesujące wyniki wyszukiwania.

W jakich dziedzinach stosuje się grafologię?

Grafolodzy mawiają, że pisanie nigdy nie kłamie. Pismo odręczne pokazuje myśli osoby piszącej, jej uczucia i zachowanie. Z tego powodu styl pisania zmienia się znacznie w zależności od danej osoby ze względu na różnice w osobowościach. Rejestruje się to w sposobie, w jaki ręka porusza się po papierze. Może pokazać nam motywacje, które skrywają się za działaniami. To nie wszystko, ponieważ możemy się dowiedzieć, czy dana osoba może mieć predyspozycje do określonych zachowań.

Grafologia może powiedzieć wiele o zachowaniu oraz dać perspektywę podświadomości podmiotu. Dostarczy nam informacje niemożliwe do określenia w krótkim czasie innymi sposobami. Analizy są niemal błyskawiczne i cenne, dlatego grafologia jest niezwykle praktyczna i ma wielu zwolenników. Jeśli chcemy spróbować diagnostyki profesjonalnego grafologa, z pomocą przychodzi grafologia we Wrocławiu. Choć z dobrodziejstw tej dziedziny korzysta się w wielu aspektach, to tak naprawdę każdy z nas może zgłosić się po analizę i sprawdzić, co grafolodzy wyczytają z charakteru naszego pisma.

 

Podobne artykuły