Jak zorganizować wesele w plenerze? Sprawdź nasze porady!

przez nprofit_topavanti
wesele

Wesela w plenerze są nam znane z wielu amerykańskich filmów i stają się marzeniem niejednej Pary Młodej. Bliskość z naturą i ten niepowtarzalny klimat sprawiają, że wesele może być niezapomniane i bajeczne. Jak zorganizować wesele w plenerze? O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Jak wygląda wesele w plenerze?

Wesele w stylu boho to najnowszy trend. Taki styl wesela świetnie nadaje się do organizacji pod gołym niebem. Najlepiej sprawdzą się piękne ogrody, a wakacyjna aura będzie sprzyjała tego typu imprezom. Ślub oraz zabawa weselna mogą odbywać się na dworze. Często organizuje się wesele w plenerze w Wielkopolsce, są tu piękne krajobrazy i ogrody, które zachęcają do imprez na dworze. W ogrodzie stawia się eleganckie stoły, a w razie niepogody można postawić duży namiot. Goście mogą swobodnie tańczyć na trawie, na tym właśnie polega cały urok takiego wesela.

Gdzie zorganizować wesele w plenerze?

Wiele par marzy, by zorganizować wesele w plenerze, Wielkopolska wydaje się świetnym rozwiązaniem. Warto poszukać sali z pięknym ogrodem, a może ma to być wspaniała łąka pod lasem. Ogród w domu Panny Młodej też jest doskonałym pomysłem. Wybierając imprezę organizowaną przy sali weselnej, nie trzeba martwić się o catering, stoły i kelnerów. Wybierając opcję na łące, trzeba koniecznie pomyśleć o firmie cateringowej. Warto także zastanowić się nad kwestią zaplecza sanitarnego, czyli toalet dla gości. Organizując samodzielnie wesele, trzeba pamiętać o takich szczegółach.

O czym pamiętać, organizując wesele w ogrodzie?

Wesela w ogrodzie są niezwykle popularne, szczególnie letnie wesela w plenerze, Wielkopolska jest świetnym miejscem na takie wydarzenia. Można jednak zdecydować się na swój prywatny przydomowy ogród. Na samym początku trzeba zastanowić się, czy powierzchnia ogrodu jest wystarczająco duża dla zaplanowanej ilości gości. Trzeba także wziąć pod uwagę miejsce do tańca oraz kącik dla orkiestry lub DJ’a. Można zamówić przenośny parkiet, by goście mogli wygodnie bawić się do rana.

Warto pomyśleć także o namiocie, który ochroni gości i stół w razie niepogody, firmy wynajmujące różnej wielkości namioty często mają w swoim asortymencie także stoły i wygodne krzesła, podłogę, a nawet oświetlenie. Wesele w plenerze w Wielkopolsce jest pomysłem dla par, które chcą swój wyjątkowy dzień spędzić w malowniczych okolicznościach. Wesele w plenerze może okazać się wyzwaniem, jeśli w pobliżu nie ma prądu, lecz i na to jest sposób, można wynająć agregaty prądotwórcze, więc zawsze można znaleźć sposób na organizację! Wystarczy trochę chęci i dobry plan.

Koniecznie trzeba pomyśleć o zapleczu sanitarnym, jeśli w domu jest jedna łazienka, może okazać się niewystarczająca dla ogromnej ilości gości. Wesele w plenerze wymaga sporej ilości przygotowań, a przede wszystkim dobrze zrobionego planu. Warto skorzystać z planerów ślubnych, w których krok po kroku są opisane zadania, które trzeba wykonać podczas organizacji. Samodzielne przygotowania wesela jest niezwykle przyjemne, lecz czasochłonne.

Podobne artykuły