Jak sprawdzić auto z Francji?

przez nprofit_topavanti
francja

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad sprowadzeniem wymarzonego samochodu z zagranicy? Zastanawiasz się, czy warto wybrać w tym celu Francję? W poniższym artykule postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości!

Sprowadzenie samochodu z zagranicy

Rynek komisów samochodowych oraz innych firm, które sprowadzają samochody z zagranicy, rozwinął się niesamowicie w ciągu ostatnich kilku lat. Zastanawiasz się, z czego wynika tak ogromna popularność tego rozwiązania? Jednym z powodów jest oczywiście chęć zakupu auta taniej niż w Polsce. Szczególnie pod kątem kilkuletnich samochodów, bardzo często okazuje się, że sprowadzone auto z zagranicy może nas wyjść taniej. Warto jednak dokładnie to wcześniej przeliczyć, doliczając do kwoty wymaganą akcyzę oraz podatek dochodowy, który również nie należy do najmniejszych opłat. 

Drugą kwestią jest stan samochodów, który w przypadku kiedy są one sprowadzone, bardzo często jest wyraźnie lepszy. Świetnym przykładem są na przykład samochody sprowadzone z Niemiec. Jak wiemy, w Niemczech infrastruktura jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż w Polsce. W naszym kraju stan dróg w dalszym ciągu w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia, przez co auto i jego części zużywają się zdecydowanie szybciej. Ten sam model samochodu, który jeździł po niemieckich autostradach, może być w zdecydowanie lepszym stanie technicznym, pomimo tego, że mają na przykład większy przebieg. 

Decydujemy się na sprowadzenie samochodu z zagranicy również ze względu na dostępność niektórych modeli. Za przykład możemy wziąć amerykańską motoryzację, która poprzez wiele hitów filmowych, takich jak seria Szybcy i Wściekli – stała się inspiracją dla wielu młodych ludzi, do której nieustannie dążą w życiu dorosłym. Problemem w tym przypadku okazuje się jednak dostępność amerykańskich modeli samochodów w Polsce. W takiej sytuacji sprowadzenie auta z zagranicy może być jedynym wyjściem, aby spełnić swoje marzenia!

Jakie samochody sprowadzamy z Francji? 

Zastanawiasz się, czy Francja jest dobrym kierunkiem do sprowadzenia samochodu z zagranicy? Oczywiście, że tak! Ceny samochodów używanych są w tym kraju naprawdę bardzo atrakcyjne. W dalszym ciągu możemy tutaj liczyć na wiele okazji cenowych, których na próżno szukać w Polsce lub w innych krajach. Państwa takie jak Niemcy są oblegane pod kątem polskich handlarzy, którzy z prędkością światła kupują samochody w dobrej cenie i sprowadzają je do Polski. Kolejnym argumentem za tym, że Francja jest ciekawym kierunkiem do sprowadzenia swojego wymarzonego auta, jest dostępność samochodów.

Znajdziemy na tym rynku mnóstwo aktywnych ofert sprzedaży, dzięki czemu mamy ogromny wybór. Możemy nie tylko odnaleźć swój wymarzony model auta, ale mamy również możliwość dopasowania jego wersji do naszych preferencji. Modele różnią się przecież swoim wyposażeniem, dodatkowymi funkcjami czy wyglądem samego wnętrza. Przy tak ogromnym asortymencie możemy dopasować samochód do swoich osobistych preferencji.

Jak sprawdzić auto z Francji?

Problemem wśród aut używanych, niezależnie od tego, czy sprowadzamy je z zagranicy, czy kupujemy w Polsce – jest potwierdzenie ich stanu. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej, możemy zakupić model, który będzie wymagał ogromnej ilości napraw zaraz po jego zakupie. W sytuacji kiedy sami wybieramy się na oględziny auta, możemy być w pewnym sensie omamieni jego wyglądem. Najbardziej będzie nas interesować stan wizualny samochodu, a największe koszta mogą nas spotkać w sytuacji kiedy to stan techniczny pojazdu będzie opłakany. Auto z Francji – jak sprawdzić?

Sprawdzenie samochodu z Francji – autotesto.pl to najlepsze wyjście z sytuacji! Profesjonaliści zweryfikują ogłoszenie aukcyjne samochodu, który Cię zainteresował. Tym samym zyskasz fachową opinię i poradę od osób, które znają się na mechanice samochodowej i nie dopuszczą one do tego, abyś zakupił samochód, który nie jest sprawny techniczne i wymaga wielu drogich napraw.

Podobne artykuły