Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

przez nprofit_topavanti
iphone

Produkowane aktualnie modele telefonów nie pozwalają w łatwy sposób wymienić samodzielnie baterię przez użytkownika. Producenci smartfonów postawili na szczelność swoich urządzeń, co ma zabezpieczać je przed wodą, kurzem czy niepożądanym wstrząsom. Dlatego stając w obliczu konieczności wymiany baterii w swoim urządzeniu, a równocześnie nie posiadając odpowiednich narzędzi i wiedzy na ten temat, właścicielowi pozostaje udać się do odpowiedniego specjalisty. 

Wymiana baterii – iPhone

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących usługę wymiany akumulatora w telefonach marki Apple. Na co powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Wiele serwisów wykona demontaż baterii, jednak nie informuje o tym, że po tego typu czynnościach traci się gwarancję u producenta. To ważna informacja zwłaszcza w wypadku, gdy dojdzie do takiego uszkodzenia iPhone’a, że zwykły serwis nie będzie w stanie naprawić smartfona. Dzieje się tak, ponieważ dostęp do oryginalnych części jest blokowany przez producenta, który dostarcza je wyłącznie autoryzowanym punktom. Jednak w takich miejscach naprawa pogwarancyjna kosztuje krocie, przewyższając często wartość rynkową samego urządzenia. Jeżeli telefon nie posiada już gwarancji i jednak zapada decyzja o oddaniu go do ogólnodostępnego serwisu, warto zapytać pracownika o to, jaką baterie umieści w urządzeniu. Oryginalny akumulator często dwukrotnie przewyższa cenę zamienników. Dobrze jest także dowiedzieć się, czy dany serwis oferuje swoim klientom gwarancję nie tylko na świadczone przez siebie usługi, ale i jakość wymienionych komponentów.

Cena wymiany baterii 

Koszt wymiany baterii w iPhone 8 wacha się z zależności od modelu poddanemu naprawie. Przeważnie wiąże się to z ceną rynkową urządzenia oraz dostępnością danego akumulatora u producenta. Koszt tej usługi wacha się, począwszy od około 140 zł za wymianę w iPhonie 4/4s, przez 180 zł w iPhonie 8, a kończąc na 200 zł w iPhonie XR. Cena różni się w zależności od serwisu. Warto przy zakupie smartfona marki Apple zawczasu ubezpieczyć urządzenie na taki wypadek. Koszt dodatkowej ochrony w skali miesiąca jest praktycznie nieodczuwalny, a zabezpieczy urządzenie nie tylko na wypadek zużycia się baterii.

Ile trwa wymiana baterii w iPhonie?

Czas trwania wymiany zależy w głównej mierze od serwisu, który zdecydował się wykonać usługę. Jeżeli chodzi o nieautoryzowany serwis, telefon będzie gotowe do odbioru już nawet po godzinie. Przeważnie jest to jednak od 1 do 2 dni w zależności od ilości urządzeń oczekujących na swoją kolej w danym serwisie. U producenta taka wymiana będzie trwała od 15 do aż 30 dni – dokładna wartości zależy od dostarczonego modelu. Z tego względu warto zabezpieczyć się na czas serwisowania w telefon zastępczy. Część operatorów oferujących usługi abonamentu w Polsce gwarantuje swoim klientom w takich wpadkach urządzenia tymczasowe. To dość przydatna opcja, dlatego warto zwrócić na nią uwagę w monecie podpisywania umowy.

Jak zadbać o baterię?

Gdy iPhone powrócił z serwisu z nową baterią, co zrobić, by cieszyć się jej wydajnością jak najdłużej? Przede wszystkim nie można pozwolić na rozładowywanie urządzenia do końca. To nie służy żadnemu sprzętowi. Ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie baterii jest unikanie korzystania z urządzenia w skrajnych temperaturach. Optymalnymi warunkami dla urządzeń marki Apple będą te z przedziału 10 – 30°C. Jeżeli właściciel przewiduje, że nie będzie korzystać z iPhone’a przez dłuższy czas, powinien utrzymywać poziom naładowania baterii w okolicach 50%. Na czas uzupełniania energii w akumulatorze zaleca się zdejmowanie pokrowca, by uniknąć przegrzania urządzenia. Gdy poziom naładowania baterii jest niższy niż 20%, warto skorzystać z trybu oszczędzania energii. Istotnym jest też, by na bieżąco aktualizować oprogramowanie urządzenia, ponieważ to również ma spory wpływ na zużycie energii. Zaleca się również kontrolowanie, jak przekłada się pobór energii urządzenia na używane aplikacje, a zwłaszcza te, które działają w tle.

Podobne artykuły