Stal nierdzewna – właściwości i zastosowanie

przez nprofit_topavanti
stal

Stal nierdzewna to niezwykle popularny i znany niemal wszystkim materiał. Stosowany przez lata znalazł swoje zastosowanie w każdej branży czy dziedzinie życia. Stal nierdzewna to materiał, który jest odporny na uszkodzenia i korozję dzięki zawartości powlekającego ją chromu. Jakie są zalety stali nierdzewnej? Co można dzięki niej osiągnąć?

Stal nierdzewna – zalety i właściwości

Jakie można wymienić charakterystyczne dla stali nierdzewnej właściwości? Zaletą stali nierdzewnej jako nowoczesnego materiału jest na pewno fakt, że spełnia ona wszystkie aktualnie wymagane normy jakościowe, gwarantujące bezpieczne i długie użytkowanie. To wysokiej jakości produkt, który występuje w wielu wariantach, aby zawsze spełnić konkretne oczekiwania użytkownika. Nie posiada w swojej fakturze żadnych ubytków, dziurek czy miejsc, do których mógłby dostać się brud – dzięki temu jest łatwa do utrzymania w czystości. Nawet mimo dużej częstotliwości użytkowania nie zmienia swojego zapachu czy smaku, dlatego często znaleźć ją można w domowej kuchni, np. stosowana jest do produkcji zlewozmywaków czy garnków.

Dodatkowo, ważną zaletą stali nierdzewnej jest fakt, że na jej powierzchni nie rozwijają się bakterie, więc jest bezpieczna dla zdrowia. Świetnie sprawdzi się także w pomieszczeniach sanitarnych (np. łazienka) oraz w gabinetach czy laboratoriach medycznych. Dzięki wspomnianej wcześniej zawartości chromu produkty wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na korozję. Sam materiał wygląda świeżo i atrakcyjnie przez długi czas, co jest jego dodatkowym atutem. Właściwością stali nierdzewnej jest także odporność na złamania, wgniecenia, uszkodzenia – nie straszne są jej rozciąganie, ściskanie czy wysokie temperatury.

Stal nierdzewna – zastosowanie. Gdzie można ją spotkać?

Stal nierdzewna praktycznie nas otacza. Dzięki korzystnym dla naszego zdrowia właściwościom oraz wytrzymałości, można spotkać ją niemal w każdej dziedzinie życia. Na co dzień kojarzymy ją bez wątpienia ze sprzętem i akcesoriami domowymi, np. łazienkowymi koszami na śmieci, dozownikami, elementami sprzętu AGD, okapami, garnkami, sztućcami. Większość kuchennych akcesoriów jest wykonana właśnie z tego rodzaju metalu – bez obaw można używać ich w kontaktach z żywnością czy wodą, którą pijemy.

Dzięki swoim kwasoodpornym i żaroodpornym właściwościom stal nierdzewna jest niezbędnym materiałem w przemyśle chemicznym i laboratoriach. Tworzy się z niej także akcesoria i narzędzia medyczne, które spotkać można w gabinetach lekarskich, a nawet kosmetycznych. Kobietom ten materiał kojarzy się na pewno z popularną biżuterią, którą znaleźć można w różnych ciekawych wzorach w atrakcyjnej cenie. Zastosowanie stali nierdzewnej jest jednak przede wszystkim widoczne w przemyśle budowlanym. Z jej pomocą tworzy się trwałe balustrady, profile drzwiowe, dachy czy windy.

Usługi przydatne przy pracy ze stalą nierdzewną

Stal nierdzewna to tak naprawdę wiele różnych gatunków metalu, gdzie każdy rodzaj odpowiada konkretnemu przeznaczeniu. Aby dobrze wybrać właściwą stal, warto poradzić się w tej sprawie fachowców i skorzystać z ich doświadczenia. Hempel-metals.pl w swojej ofercie posiada ponad dwadzieścia różnych gatunków stali nierdzewnej oraz stopy niklu, tytanu i materiałów specjalistycznych. Ich oferta to nie tylko dystrybucja i fachowe doradztwo, ale także liczne usługi dedykowane pracy ze stalą szlachetną.

Na hempel-metals.pl można znaleźć m.in. usługę laserowego cięcia, gięcia o wysokiej sile nacisku, cięcia wodą lub plazmą, fazowania i znakowania prętów oraz wiele innych. Firma zajmuje się także logistyką, która umożliwia m.in. dostawę towarów pod wskazany adres w szybkim czasie, składowanie stali czy prywatne rezerwacje. Hempel-metals.pl od lat współpracuje z wieloma branżami i zna się na przemyśle medycznym, spożywczym, a nawet lotniczym czy zbrojeniowym. Na stronie z łatwością wybierzesz interesujące Cię produkty, od prętów i armatury po profesjonalne taśmy, rury czy prefabrykaty. Stanie się Twoim pewnym źródłem wysokiej jakości stali nierdzewnej. 

Podobne artykuły