Jak wybrać hosting? Praktyczne porady

przez nprofit_topavanti
strona internetowa

Hosting to usługa, która udostępnia serwery internetowe do hostowania plików Twojej witryny. Te serwery internetowe są połączone z Internetem i można uzyskać do nich dostęp za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Gdy ktoś wpisuje Twoją witrynę w przeglądarce, żądanie jest wysyłane na Twój serwer sieciowy, który następnie przetwarza je i wyświetla żądaną witrynę. Często hosting obejmuje inne usługi, takie jak konta e-mail, bazy danych. W tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdecydować, który hosting wybrać. 

Znaczenie hostingu internetowego

Hosting WWW jest rzeczywiście integralną częścią każdej większej firmy. Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, blogerem lub prowadzisz inną stronę internetową, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest hosting.

Hosting WWW umożliwia firmom i osobom prywatnym udostępnianie własnej witryny internetowej za pośrednictwem sieci. Funkcje udostępniane przez hosty internetowe określają, jak Twoja witryna będzie działać w sieci i jaki rodzaj ruchu przyciągnie. Jak wybrać hosting? Przy wyborze gospodarza należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Istnieje wielu dostawców, od szalenie tanich aż po szalenie drogie. Skąd więc wiesz, który z nich odpowiada Twoim potrzebom? Ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju usługi szukasz i jakie funkcje oferuje Twój potencjalny gospodarz.  Jak wybrać dobry hosting?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hostingu ? 

Wybór najlepszego hostingu może być trudnym zadaniem. Hosting – jaki wybrać? Jest tak wiele różnych rodzajów hostingu i tak wiele firm hostingowych do wyboru. Wybierając hosta, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: 

  • Niezawodność. Jest to ważne, ponieważ witryna, która stale nie działa, nie będzie widoczna dla nikogo. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, a witryna jest niedostępna, możesz stracić sprzedaż.
  • Prędkość. Kupujący nie mają cierpliwości do wolno ładujących się witryn. Według jednego z badań, opuszczą witrynę, jeśli nie załadują się w ciągu dwóch sekund. A Google powiedział, że jego algorytmy biorą pod uwagę szybkość ładowania strony podczas rankingowania wyników wyszukiwania.
  • Bezpieczeństwo. Internet jest pełen hakerów, dlatego ważne jest, aby znaleźć hosting, który chroni Twoją witrynę przed intruzami i złośliwym oprogramowaniem. Jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana, możesz stracić wszystko, co się w niej znajduje, lub rozprzestrzenić wirusy wśród odwiedzających, co może wpłynąć na Twoją reputację, a nawet doprowadzić do procesu (zwłaszcza jeśli Twoja witryna zawiera poufne informacje, takie jak numery kart kredytowych.)
  • Łatwość użycia. Chcesz wybrać hosting, który jest łatwy w zarządzaniu – bez względu na to, jak dobrze czujesz się z komputerami, nadejdzie dzień, kiedy będziesz potrzebować pomocy z czymś w swojej witrynie.

Cechy dobrego hostingu www 

Firmy hostingowe mogą oferować różnorodne usługi spełniające Twoje potrzeby biznesowe, ale istnieją pewne funkcje, których powinieneś szukać w każdej firmie hostingowej. Tanie domeny i hosting nie zawsze są złe i jak się okazuje świetnie spełniają swoje zadania. 

  • Obsługa klienta i wsparcie techniczne – Twój usługodawca hostingowy powinien oferować obsługę klienta na żądanie i wsparcie techniczne, w tym czat telefoniczny i internetowy. Dowiedz się, w jakich godzinach dostępna jest obsługa klienta, aby uzyskać pomoc, gdy jej potrzebujesz.
  • Skalowalność – Potrzeby Twojej witryny mogą się zmieniać w czasie, gdy Twoja firma się rozwija lub gdy zdecydujesz się dodać do niej nowe funkcje lub treści. Ważne jest, aby Twój usługodawca hostingowy umożliwiał łatwe uaktualnienie lub obniżenie wersji konta w razie potrzeby. Możesz również dowiedzieć się, czy oferują plany dla sprzedawców, które umożliwiają tworzenie subkont w ramach głównego konta, dzięki czemu możesz mieć wielu użytkowników pracujących nad różnymi aspektami Twojej witryny – bez konieczności dopłacania do wielu witryn.
  • Gwarancja zwrotu pieniędzy: Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy hostingu e-commerce, czy będziesz w stanie odzyskać pieniądze w ciągu 30 dni? To bardzo ważna cecha, która pozwoli nam na znalezienie hostingu, który spełni nasze wymagania. 

Podobne artykuły