Jak pozbyć się komarów?

przez nprofit_topavanti
komar

Komary są ogromnym utrapieniem, które skutecznie potrafi zepsuć nam humor. To brzęczące nad uchem stworzenie wieczorami uniemożliwia nam zaśnięcie, a w ciągu dnia nas dekoncentruje i najzwyczajniej w świecie irytuje. W Polsce do czynienia mamy z ponad 40 gatunkami komarów, na szczęście większość z nich nie przenosi chorób zakaźnych. Nie zmienia to faktu, że nikt nie lubi borykać się z nieznośnym swędzeniem po ugryzieniu tego insekta, W tym artykule przedstawimy skuteczne sposoby na pozbycie się komarów.

Wiosenne porządki

Niestety, to nieprawda, że zimą wszystkie komary wymierają. Samice tych zwierząt świetnie radzą sobie w zimowaniu w piwnicach czy rzadko odwiedzanych schowkach. Przez kilka chłodniejszych miesięcy samica jest w stanie złożyć tam nawet kilka tysięcy jajeczek, które także wykazują odporność na niskie temperatury. Gdy tylko zacznie robić się ciepło, z jajeczek wylęgają się larwy, które szybko stają się komarami gotowymi do uprzykrzania nam życia. Z tego też powodu należy pamiętać o dokładnych wiosennych porządkach, które skutecznie wyeliminują niechciane pasożyty.

Moskitiery

Jednym z najlepszych sposobów na komary w domu są moskitiery, które założone na oknach tworzą barierę chroniącą nasz dom przed atakiem komarów. Są one cienkie, dzięki czemu pozwalają na cyrkulację powietrza. Ich montaż jest prosty i nie wymaga korzystania ze skomplikowanych narzędzi.

Opryski na komary

Powyższe sposoby pozwalają na optymalną ochronę przed komarami w pomieszczeniach, jednak nigdy nie będzie ona stuprocentowa. Otwierając drzwi do domu, możemy nawet nieświadomie wpuścić do niego tych nieproszonych gości. Sprawa komplikuje się, gdy bierzemy pod uwagę biura, zakłady pracy czy obiekty użytku publicznego, gdzie każdego dnia do środka wchodzi wiele osób, stwarzając komarom możliwość przedostania się, a następnie składania jajeczek wewnątrz budynku. Skutecznym sposobem obrony przed tymi insektami są specjalistyczne opryski – efekty ich użycia zauważyć można już po kilku minutach! Są one proste w użyciu i co najważniejsze – odpowiednio dobrane do pomieszczeń opryski są bezpieczne dla zdrowia i zapewniają długotrwałe działanie odstraszające komary. Oprysk należy zaaplikować w miejscach, w których insekty się zbierają, takie działanie oprócz usunięcia obecnych w domu komarów, sprawi także, że nowe będą omijać daną przestrzeń i nie będą się tam rozmnażać.

Zabawa z dziećmi czy grill z przyjaciółmi może natychmiastowo stracić swój urok gdy zaczynamy walczyć z komarami. Opryski na komary są najlepszym sposobem na zapewnienie sobie i swoim bliskim ochrony przed tymi insektami także na świeżym powietrzu. Preparaty stworzone do tego celu zwalczanie insekty pozostając bezpiecznymi dla zdrowia ludzi i zwierząt. W zależności od preparatu, jeden oprysk wystarczyć może na 4-5 tygodni bądź nawet na 2 czy 3 miesiące. Należy go wykonać w miejscu, gdzie komary przebywają najczęściej – w krzewach, na trawie czy elewacji budynków.

Warszawa – opryski na komary

Opryski są najskuteczniejszą metodą zwalczania komarów. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, a stosowanie takich preparatów było bezpieczne dla zdrowia, należy wybierać jedynie te oferowane przez zaufanych producentów. Jesteś w idealnym miejscu, jeżeli miastem, w którym szukasz dobrej jakości preparatów, jest Warszawa. Opryski na komary, które tutaj znajdziesz, polecane są przez specjalistów za sprawą swojej efektywności i łatwości użycia.

Podobne artykuły