Jak poradzić sobie z zatkanym prysznicem?

przez nprofit_topavanti
prysznic

Wolno spływająca woda w brodziku to oznaka niedrożnego, zatkanego odpływu. Aby go odetkać, musisz usunąć zalegające w nim włosy, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. Do tego zadania możesz wykorzystać jeden z domowych sposobów lub skorzystać z pomocy hydraulika.

Jak poradzić sobie z zatkanym prysznicem? Udrażnianie rur Lubin

Zatkany prysznic to bardzo popularny problem, który znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Najlepiej nie dopuszczać do niedrożności odpływu poprzez regularne usuwanie z niego zabrudzeń. Jeśli jednak pominąłeś te czynności i Twój prysznic został zatkany, musisz podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić go do czystości i drożności. Zwykle skuteczne okazują się domowe sposoby na odetkanie odpływu, jednak zdarza się, że konieczne jest wezwanie fachowca.

Przygotuj domowe środki udrażniające

Jednym ze sposobów na odetkanie prysznica jest zastosowaniu octu i sody oczyszczonej. Wystarczy, że wsypiesz do odpływu szklankę sody, wlejesz szklankę octu i szybko go zamkniesz. Gdy usłyszysz syczenie i zobaczysz bąbelki, możesz być pewien, że preparat działa. Mieszankę pozostaw w odpływie na ok. 30 minut. Po tym czasie wlej do niego zagotowaną wodę i ponownie go zatkaj. Na końcu przepłucz odpływ ciepłą wodą.

Jeśli ten sposób nie zadziałał, nie martw się. Istnieją jeszcze inne metody odtykania odpływu!

Wyczyść zatkany prysznic mechanicznie

Jeśli nie udało Ci się odetkać odpływu przy pomocy domowego środka, spróbuj wyczyścić go mechanicznie. W tym celu użyj szydełka lub metalowego wieszaka zgiętego w haczyk.

Na początku załóż na swoje ręce ochronne rękawice gumowe i przygotuj reklamówkę na odpady. Następnie odkręć kratkę odpływu i włóż do odpływu szydełko lub zgięty wieszak w celu znalezienia przyczyny niedrożności. Gdy uda Ci się zlokalizować blokującą zawiesinę, wyciągnij ją i wyrzuć do ówcześnie przygotowanej reklamówki. Powtarzaj tę czynność, aż odpływ będzie czysty i drożny.

Wyczyść niedrożny prysznic gotowymi środkami chemicznymi

Jedną z metod, dzięki której możesz odetkać prysznic, jest zastosowanie gotowego preparatu. Na sklepowych półkach znajdziesz wiele środków przeznaczonych do udrażniania rur, które doskonale radzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami. Pamiętaj jednak, aby przed użyciem chemicznego środka dokładnie zapoznać się z jego instrukcją i zachować wszelkie środki ostrożności. Tego typu substancje mają silne działanie, dlatego przed ich zastosowaniem warto założyć rękawice ochronne.

Wezwij na pomoc profesjonalistę

Zdarza się, że prysznic jest poważnie zanieczyszczony i konieczne jest wezwanie specjalisty od udrażniania rur. Lubin to miasto, w którym można znaleźć dobrego fachowca, który szybko i skutecznie zdiagnozuje problem niedrożności i podejmie odpowiednie działania mające na celu zniwelowanie tego problemu. Korzystając z pomocy specjalisty, masz pewność, że cały proces zostanie wykonany w sposób profesjonalny, bezpieczny i skuteczny. Pamiętaj, że fachowcy mają odpowiednie narzędzia i preparaty, dzięki którym osiągają najlepsze efekty.

Podobne artykuły