Mycie okien po budowie – samemu czy z pomocą specjalistów?

przez nprofit_topavanti
okna

Doczyszczenie okien po budowie lub remoncie może być sporym wyzwaniem. Nawet jeśli szyby zostały odpowiednio zabezpieczone taśmą i folią, może się okazać, że okna wymagają bardzo dokładnego mycia i odkurzania. Gorzej, jeśli zanieczyszczenia dostały się pod folię, lub okna w ogóle nie były zabezpieczone. Usunięcie odprysków farby, gładzi i innych pobudowlanych zanieczyszczeń bez uszkodzenia szyb i ram okiennych może być zadaniem dla fachowców. Czy warto zabierać się za to samodzielnie, czy lepiej od razu poszukać specjalistów od mycia okien?

Jak samodzielnie umyć okna po budowie?

Czyste okna są wizytówką domu. Poza tym zapewniają odpowiedni dostęp światła słonecznego, koniecznego dla dobrego samopoczucia mieszkańców. Warto więc poświęcić ich czyszczeniu nieco czasu. Jak jednak doczyścić okna poważnie zabrudzone po budowie lub remoncie? Usunięcie pozostałości farb i grubych warstw kurzu może zająć sporo czasu. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną walkę z zabrudzeniami, koniecznie trzeba wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i detergenty oraz poznać kilka prostych zasad, które powinny ułatwić pracę.

Potrzebne będą miękkie szmatki lub gąbki, gumowa ściągaczka, detergenty do mycia szyb, środek do czyszczenia ram okiennych, dostosowany do materiału, z którego zostały wykonane oraz najlepiej odkurzacz.  W pierwszej kolejności okna należy dokładnie oczyścić z kurzu, po obu stronach. Do tego przyda się odkurzacz. Następnie, za pomocą miękkiej szmatki i ciepłej wody z mydłem lub innym środkiem czyszczącym należy umyć ramy, nie zapominając o uszczelkach. W ostatniej kolejności myje się szyby. Aby uniknąć smug, warto najpierw przetrzeć je miękką, wilgotną szmatką, usuwając nagromadzony brud, a dopiero później spryskać detergentem i wytrzeć do sucha ściągaczką lub na przykład papierowym ręcznikiem. Nie da się jednak ukryć, że  doczyszczenie wszystkim okien w domu po budowie może być zadaniem żmudnym i czasochłonnym, stąd też mycie okien w Poznaniu warto zlecić fachowcom.

Mycie okien Poznań – kiedy warto postawić na fachowców?

Mycie okien Poznań to usługa, z której warto skorzystać, jeśli mamy do umycia wiele  silnie zabrudzonych okien. Tym bardziej warto rozważyć taką opcję, jeśli okna te znajdują się również na wyższych piętrach, bądź nie ma do nich łatwego dostępu i czyszczenie staje się dość karkołomnym zabiegiem.

Firmy specjalizujące się w myciu okien posiadają odpowiedni sprzęt, środki czyszczące oraz doświadczenie, pozwalające na usunięcie nawet najbardziej opornych zabrudzeń szybko i efektywnie. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że koszt takiej usługi wcale nie jest wysoki. Może się więc okazać, że samodzielne mycie okien to nie tylko strata czasu, ale również pieniędzy. Czas przeznaczony na szorowanie szyb i ram można przecież wykorzystać w sposób dużo bardziej produktywny. Poza tym zazwyczaj okazuje się, że okna umyte przez fachowców są naprawdę czyste, bez smug i zacieków. Samodzielne uzyskanie takiego efektu kosztuje zwykle dużo wysiłku i niepotrzebnych nerwów.

Podobne artykuły