Makijaż permanentny – jak wyglada zabieg i jak się do niego przygotować?

przez nprofit_topavanti

Modyfikacja ciała jest powszechną cechą ludzką, praktykowaną od czasów starożytnych na wszystkich kontynentach i u wszystkich ras. Określone rodzaje ozdób ciała były związane z określonymi społeczeństwami społecznymi, etnicznymi i religijnymi. Trwałe modyfikacje, takie jak piercing i tatuaż, są powszechnymi formami ozdabiania ciała. W ostatnich dziesięcioleciach były one promowane przez celebrytów jako element mody, a obecnie są akceptowane we wszystkich klasach społecznych.

Zabieg a przygotowanie siebie, specjalisty i sprzętu

Makijaż permanentny (PMU) jest często nazywany półtrwałym. Wiele osób twierdzi, że pigment w tatuażu kosmetycznym lub PMU jest wszczepiany na styku naskórka i skóry lub w brodawce skórnej, co jest znacznie bardziej powierzchowne niż w przypadku konwencjonalnych trwałych tatuaży dekoracyjnych, gdzie pigment znajduje się w środkowej warstwie skóry. Ta bardziej powierzchniowa aplikacja pigmentu może powodować jego stopniową eliminację i spontaniczne zanikanie PMU w ciągu kilku lat, w przeciwieństwie do trwałego charakteru tatuaży skórnych.

  • Przed rozpoczęciem tatuowania wybrany obszar jest czyszczony i dezynfekowany. Podczas zabiegu wykonawca nosi czyste rękawiczki.
  • Zastosowanie miejscowego kremu znieczulającego może zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu w bardzo wrażliwych miejscach, takich jak usta. W warunkach medycznych, w zależności od wskazań, można zastosować znieczulenie miejscowe, powierzchniowe lub nawet śródskórne.
  • Zaleca się rejestrowanie tuszów i kolorów w celu późniejszych poprawek, a w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej lub innych skutków ubocznych jest to pomocne w identyfikacji produktu.
  • Można stosować różne urządzenia i techniki, takie jak mikropigmentacji lub tatuażu, opartą na klasycznych japońskich technikach tatuażu i wykonywaną za pomocą zaadaptowanego klasycznego urządzenia zwojowego. To urządzenie do tatuażu składa się z elektromagnetycznej jednostki silnikowej, która napędza uchwyt igły w górę i w dół w rurce ze stali nierdzewnej.
  • Do uchwytu igieł przymocowana jest wiązka igieł; ich liczbę i rozmieszczenie, a także prędkość i kąt penetracji skóry dostosowuje się w zależności od konkretnego zastosowania.
  • Obecnie na rynku dostępne są fabrycznie wysterylizowane igły do tatuażu w różnych rozmiarach. Technika ta wymaga pewnego przeszkolenia, a uzyskanie dobrego efektu wymaga niekiedy kilku sesji, zwykle w odstępie 1 miesiąca. Gdy kolory są nakładane w sposób otwarty, zachowany jest naturalny proces opalania oraz przezroczystość skóry. Wzmacnia to efekt, który będzie wymagany w przypadku kamuflażu blizn hipopigmentacyjnych, rozstępów i bielactwa oraz w celu uzyskania realistycznie zabarwionej powierzchni.
  • W przypadku bardziej gęstego wzoru będzie stosowany do maskowania struktur leżących pod skórą. Można stosować szeroką gamę standardowych kolorów i mieszać je aż do uzyskania pełnej zgodności z kolorem otaczającej skóry.

Makijaż permanentny Bydgoszcz

 

Branża body art jest jedną z najszybciej rozwijających się w ostatnich latach, na którą nie wpłynął kryzys gospodarczy. Biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które zdecydowały się na tatuaż, piercing lub inne zabiegi, można stwierdzić, że jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Dlatego profesjonalne salony oferują również makijaż permanentny w Bydgoszczy.

 

 

 

 

Podobne artykuły