Jak działa depilator IPL?

przez nprofit_topavanti
depilator

Jeżeli jesteś kobietą, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak uciążliwe bywa golenie się maszynką lub klasycznym depilatorem. W pierwszym przypadku delikatna skóra narażona jest na mechaniczne urazy, w tym zacięcia. Z kolei usuwanie włosów za pomocą depilatora wiąże się z bólem. Być może brałaś już pod uwagę depilację laserową, mimo że jest to proces, który także należy do bolesnych, a dodatkowo kosztownych. Depilacja laserowa jest metodą redukcji zbędnego owłosienia poprzez wykorzystanie światła. Czy wiedziałaś, że oprócz niej jest również drugi sposób tak zwanej fotodepilacji? Sposobem tym jest golenie za pomocą depilatora IPL. Rozwinięciem skrótu jest opis technologii wykorzystywanej przez urządzenie, czyli “intensywne, pulsujące światło”.

Depilator IPL a depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest wykonywana przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dlatego, by ją wykonać, musiałabyś udać się do salonu kosmetycznego. W przypadku tej metody do usuwania włosów wykorzystuje się światło monochromatyczne, w formie spójnej wiązki, czyli tzw. lasera. Depilator IPL ranking z kolei korzysta z technologii intensywnego, pulsującego światła o szerokim spektrum. W obu przypadkach proces skupia się na melaninie, którą znaleźć można w mieszku włosa, aby w efekcie działania temperatury i zachodzących wraz z tym procesów skutecznie zniszczyć cebulki włosa. Główną różnicą między dwoma metodami jest poziom precyzyjności ich działania. W przypadku depilacji laserowej efekty są zauważalne bardzo szybko, gdyż wiązka światła skoncentrowana jest wyłącznie na mieszku włosa, a nie otaczającej go skórze. W związku z tym jest to metoda odpowiednia również dla osób o ciemniejszej karnacji.

Depilator IPL – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na wykonywanie zabiegu depilacji światłem w domu – warto, byś najpierw dowiedziała się, czy będzie to proces bezpieczny dla Twojego zdrowia. Jeżeli Twoje włosy są rudego koloru lub blond czy siwe  – wtedy urządzenie nie zadziała. Również w przypadku, gdy masz ciemną karnację, nie warto decydować się na zakup takiego depilatora. Lista przeciwwskazań jest dłuższa. Z kupna zrezygnować powinny osoby borykające się z nowotworami skórnymi, łuszczycą czy bielactwem. Niewskazane jest również depilacja taką metodą przez kobiety w ciąży, a także takie, które są w trakcie karmienia piersią. Jeżeli stan Twojego zdrowia nie stoi na przeszkodzie używania takiego depilatora – warto dowiedzieć się, na co powinnaś zwrócić uwagę przy zakupie. Po pierwsze warto przejrzeć ranking depilatorów IPL. Dzięki temu poznasz dostępne produkty, a także dowiesz się, jakiej są jakości. Czas, jaki będziesz musiała poświęcić na depilację za pomocą depilatora IPL jest nieco dłuższy niż w przypadku klasycznej maszynki do golenia. Średnio jest to około dziesięć minut na jedną nogę. Powinnaś też mieć zawsze w pamięci, by akumulator urządzenia był naładowany przed rozpoczęciem usuwania niechcianego owłosienia. Urządzenia te występują z różnymi rodzajami nakładek – innej używa się w przypadku depilacji twarzy, a innej, gdy przychodzi do golenia okolic bikini, czy skóry pod pachami.

Depilator IPL – ranking

Przy zakupie depilatora IPL ważne jest, by pamiętać o tym, że jego nieodpowiednie używanie może skutkować wizytą u dermatologa. W związku z tym warto zdecydować się na sprzęt produkowany przez renomowane marki, takie jak Braun czy Philips. Będziesz miała wtedy pewność, że zakupiony przez Ciebie produkt przeszedł wszystkie wymagane testy bezpieczeństwa oraz skuteczności. Rozważając zakup takiego urządzenia, nie powinno się również oszczędzać na nim pieniędzy, gdyż korzystanie z tanich opcji może wiązać się z bólem w trakcie użytkowania. Dobry depilator IPL będzie umożliwiał regulację emitowanych impulsów, a tym samym golenie delikatniejszych partii ciała. Urządzeń tego typu jest do kupienia wiele, dlatego rozsądną decyzją jest uprzednie zapoznanie się z rankingiem depilatorów IPL, który znaleźć możesz na stronie terdeals.com Dzięki temu nie będziesz musiała głowić się nad tym, które z urządzeń będzie najlepsze, gdyż ranking powstał na bazie opinii o depilatorach IPL wystawionych przez zadowolone klientki.

Podobne artykuły