Czy można sprzedać auto po kolizji?

przez nprofit_topavanti
auto

Posiadanie własnego auta to duża wygoda. Jeśli dodamy do tego coraz większą ilość salonów sprzedaży, komisów oraz aukcji internetowych, gdzie znajduje się ogromna liczba nowych lub używanych pojazdów do kupienia, to śmiało można wysnuć stwierdzenie, że aut na polskich drogach z roku na rok będzie przybywać. To duże ułatwienie nie tylko dla kupców, ale też dla tych, którzy na moment muszą zamienić się w sprzedawców. Jeśli posiadasz popularny model samochodu w świetnym stanie, to sprzedaż przebiegnie szybko, łatwo, przyjemnie, a co najważniejsze – opłacalnie pod względem finansowym.

Gorzej, jednak jeśli z jakichś powodów zależy Ci na sprzedaży, ale Twój samochód wziął udział w wypadku lub stłuczce. Jak sprzedać auto po wypadku w sposób legalny?

Gdzie sprzedać auto po wypadku?

Na wstępie należy ustalić, w jakim stopniu uszkodzony jest Twój samochód. Jeśli jest to mała rysa na zderzaku lub urwane jedno z lusterek, to rzecz jasna tego typu naprawy można wykonać na własną rękę, a później w ogłoszeniu dać znać jedynie przyszłym kupującym, że konkretna usterka została przez Ciebie profesjonalnie usunięta. Wówczas cena, jaką dostaniesz za swoje auto, nie musi być uszczuplana o tak proste naprawy. Tracisz jedynie na częściach, które musiałeś kupić, ale wartość używanego pojazdu pozostaje niezmienna i odpowiada tej rynkowej.

Sprzedaż będzie jednak trudniejsza, jeśli Twój samochód uległ poważnemu wypadkowi. Wówczas prowadzenie prac na własną rękę będzie nie tylko drogie, ale i czasochłonne. Jeśli w dodatku musiałbyś takie zadanie oddać w ręce mechanika, to koszty byłyby pewnie tak duże, że nigdy nie dostałbyś za swój pojazd tyle, żeby choć w małym stopniu uzyskać zwrot z poczynionych inwestycji. Co zrobić w takim przypadku? Wtedy najlepiej znaleźć dobry skup samochodów w Warszawie bądź innym mieście, który tego typu transakcje traktuje jako sposób na zarobek, a Tobie jako klientowi oferuje wiele udogodnień.

Sprzedaż auta po wypadku – główne zalety

Wiesz już, jak sprzedać auto po kolizji, pora więc na kilka słów na temat proponowanego sposobu. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety skorzystania ze skupu aut powypadkowych oraz ich krótkie wyjaśnienie:

  • odbiór auta od klienta,
  • pomoc przy transporcie uszkodzonego pojazdu,
  • wsparcie formalne – złomowanie, wypowiedzenie umowy OC oraz zapłata.

Pierwszą bardzo dużą zaletę takiej sprzedaży uszkodzonego pojazdu stanowi wsparcie, którego klientowi udziela profesjonalny skup. Nie ma znaczenia, w jakim stanie jest samochód, ponieważ możesz liczyć na przewóz Twojego pojazdu lawetą. Tego typu usługa prowadzona jest na koszt firmy, z którą zawierasz umowę.

Druga zaleta to odbiór auta, które nadaje się tylko do kasacji. W tym wypadku nie tylko pomoc w transporcie jest dużym plusem, ale również odpowiednie podejście do tematu od strony formalnej. Skup bierze na siebie odpowiedzialność za zezłomowanie samochodu, a na Twoje ręce przekazuje odpowiednie papiery, z którymi możesz udać się do właściwego urzędu w celu zgłoszenia Twojej decyzji o oddaniu pojazdu na złom. Jeśli masz szczęście i trafisz na bardzo profesjonalny skup, to nie dość, że pracownicy firmy załatwią za Ciebie sprawy urzędowe, to jeszcze wyrejestrowują je z ubezpieczenia OC.

Ostatnią, ale równie istotną kwestią dotyczącą współpracy z dużymi skupami jest zapłata otrzymana od pracownika skupu. Jeśli dogadasz się co do ceny, to pieniądze dostaniesz tego samego dnia, w którym transakcja została sfinalizowana.

Jak sprzedać auto powypadkowe?

Najwygodniej oraz najbezpieczniej jest sprzedać powypadkowe auto przy pomocy skupu zajmującego się tego typu samochodami, biorąc pod uwagę wszystkie zalety powyższego rozwiązania. Na koniec warto podkreślić, aby nie korzystać ze skupów, które oferują bardzo atrakcyjne kwoty za auto, które masz do sprzedania, ale nie odbierają go osobiście bądź nie dbają o kwestie formalne. W takim wypadku należy ufać jedynie sprawdzonym, doświadczonym firmom, które udzielają wsparcia na każdym etapie zawieranej transakcji.

Podobne artykuły